Franse Alpen | Frankrijk
€1.389,-
10 dagen

Franse Alpen | Frankrijk

06-07 t/m 15-07-2026

Inclusief

  • 9 hotelovernachtingen
  • 9x ontbijt
  • 9x diner
  • GPS routes
  • Reisbegeleiding
  • Parkeerplaats
  • Routeboek
  • VZR Garantiefonds

Exclusief

  • Brandstof
  • Lunch

Prijzen

Tweepersoonskamer
€1.389,- p.p.
Eenpersoonskamer
Volgeboekt

Reisinformatie

Rij door de Franse Alpen, Vogezen, Elzas en Jura. Iconische cols: Glandon, Croix de Fer, Madeleine, Galibier, Iseran, Alpe d'Huez, Sarenne. Vertrek Mook.

BOEK NU

Dag voor dag

Dag 1
DAG 1

Mook naar Luxemburg

De reis begint in Mook met een dag van ongeveer 360 kilometer. Via Zuid Limburg rijd je de Ardennen in en volg je een lijn langs Houffalize en het circuit van Spa-Francorchamps. Daarna rij je door de Haute Fagne.

We bouwen rustig op, precies goed voor de eerste dag. Je hebt tijd om in te komen, te wennen aan het ritme en even te onthaasten van het dagelijkse leven. Onderweg zijn er genoeg momenten om even te stoppen voor koffie of bij te tanken.

Aan het einde van de middag rijd je Luxemburg binnen. Bij het hotel kun je inchecken, de motor parkeren en samen met de groep eten. De toon is gezet: de reis is nu echt begonnen.

Dag 2
DAG 2

Luxemburg naar Passenans

We vertrekken vroeg voor een lange dag richting Frankrijk. De route combineert vlottere stukken om meters te maken met rustige trajecten door de natuur.

We rijden door de Vogezen en sturen de Grand Ballon op. Het uitzicht is weids en de weg loopt prachtig omhoog. Daarna volgt de Jura, waar het landschap opener wordt en de wegen soepel doorlopen.

Aan het eind van de middag kom je aan in Passenans, een klein dorp tussen de wijnvelden. Hier sluiten we de tweede dag af met een heerlijk diner en een drankje.

Dag 3
DAG 3

Passenans naar de Franse Alpen

De route loopt door de Jura richting het meer van Annecy. Helder water, groene omgeving en strak asfalt maken dit tot een heerlijke rijdag. Je rijdt langs het water en door Franse dorpjes, met zicht op de eerste Alpenpieken.

Na Annecy gaan we verder de bergen in. De omgeving verandert snel: meer hoogte, langere lijnen, echte klimstukken. Aan het eind van de middag kom je aan bij het hotel in de Alpen.

Dag 4
DAG 4

Franse Alpen noord / oost

Je begint direct met de Col de Luitel, een smalle en klim omhoog. Daarna stuur je via de Col des Mouilles naar het Lac de Grand Maison. Daarna rijd je via de Col du Grand Cucheron door naar de Col de la Croix de Fer, een klassieker in deze regio. Vanaf de top daal je af richting het hotel.

De lange route volgt dezelfde start, maar pakt na de Col des Mouilles extra lussen door rustige valleien en bosrijke stukken. Je rijdt een langere ronde richting de Grand Cucheron en maakt een extra lus rondom stuwmeren en kleinere passen. De dag eindigt, net als de korte route, via de Col de la Croix de Fer terug bij het hotel. Meer kilometers, meer uitdaging!

Dag 5
DAG 5

Franse Alpen oost

Je rijdt de Col du Glandon op. Daarna pak je de Col de la Madeleine voor brede uitzichten over de vallei. Via Bourg Saint Maurice klim je naar de Col de l'Iseran, de hoogste verharde pas van Europa. Je daalt af richting de Col Télégraphe en rijdt daarna door naar de Galibier. Via de Col de Sarenne rijd je terug naar het hotel.

De lange route volgt dezelfde lijn, maar maakt rond de Iseran en Télégraphe extra kilometers door de dalen. Meer haarspeldbochten, langere stukken hoog in de bergen. Na de Galibier rijd je dezelfde afsluiting: Col de Sarenne en de Pas de la Confession terug naar het hotel. Een dag voor rijders die genoeg krijgen van hoogte en bochten.

Dag 6
DAG 6

Rondrit Franse Alpen zuid

We beginnen met de Col de Sarenne en rijden daarna naar Bourg-d'Oisans voor koffie en een korte pauze. De dag belooft veel afwisseling in de natuur.

Na de pauze klimmen we naar de Col d'Ornon en vervolgens naar de Col de Parquet. Minder bekend, maar een genot om te rijden.

Later op de dag volgen de Col du Festre, de Col de Cabre, Col de Miscon, Col de la Croix Haute en Col de la Morte. Een reeks die vraagt om concentratie, maar beloont met geweldige uitzichten en veel voldoening.

Dag 7
DAG 7

Rondrit Franse Alpen west

Vandaag rijd je door de Vercors, een streek vol kalksteenformaties, bossen en balkonwegen. De route start bij het hotel en belooft een dag vol indrukwekkende vergezichten.

Eerste stop is het Belvédère de Valchevrière met een panoramisch uitzicht over de bergen. Daarna volgt de Col de Chalimont en Col d'Herbouilly, voordat je uitkomt bij de Col de la Machine. De beroemde balkonweg hier is smal, hoog en onvergetelijk.

De rit eindigt in Gresse-en-Vercors. Tijd om uit te rusten en te genieten van de rust en het uitzicht. Een dag vol natuur en stilte op z'n best.

Dag 8
DAG 8

Franse Alpen naar Beaune (380 km)

Na het ontbijt vertrekken we via de Route Napoléon. Een historische weg.

Na de Col de Barioz stoppen we bij de Auberge de Contrevoz voor een lunch met lokale gerechten. Een korte rustpauze in een charmante omgeving.

In de middag rijden we door de Bugey regio, bekend om haar wijngaarden. Aan het eind van de dag dalen we af naar Beaune in de Bourgogne, waar het hotel met zwembad en terras wacht.

Dag 9
DAG 9

Beaune naar de Eifel

We verlaten Beaune en rijden richting het noorden. De route combineert rustige Franse D wegen met een kort stuk tolweg en een snelwegdeel door Luxemburg.

In Pagny-sur-Meuse is er tijd om te tanken en wat te eten. Daarna rijd je verder via Bernécourt en Mars-la-Tour richting Luxemburg, met hier en daar wat tempo.

Na Hosingen en Heckhuscheid rijden we de Eifel binnen en komen we aan het einde van de middag aan bij het hotel. Let op: een kort stuk tolweg, verder alles tolvrij.

Dag 10
DAG 10

Eifel naar Nederland

Na het ontbijt is het tijd voor de laatste etappe. De route loopt tot aan de Nederlandse grens. Vanaf daar kiest iedereen zijn eigen weg naar huis.

Tien dagen sturen, lachen, ontdekken en genieten. Met volle koffers en nog vollere hoofden keren we terug. Een geweldige reis die je niet snel zult vergeten. Tot de volgende rit met Kobutex!